نمای کرتین وال
سیستم فیس کپ
سیستم فیس کپ
سیستم فیس کپ
سیستم فریملس کاستی
سیستم فیس کپ
سیستم فریملس یوچنل
Arrow
Arrow
Slider

نمای کرتین وال

دیوارهای غیر باربر کرتین وال طیف وسیعی از راه حل ها را برای زیبایی نماها ارائه می دهد ، مانند طرح های مختلف فیس کپ ها در خطوط افقی و عمودی. و با استفاده از بستهای کلمپ میزان نمایش ساختار های سازه ای خود را به حداقل ترین حالت ممکن می رساند. نمای کرتین وال همچنین راه حل های مناسب برای آن دسته از پروژه هایی که نیاز به یک طراحی معماری خاص برای نمای آلومینیومی خود دارند، ارائه می دهد.

پروفیل های آلومینیومی نمای کرتین وال در صدها رنگ مختلف در دسترس هستند و کاملا با شرایط محیطی نماهای داخلی و بیرونی سازگار هستند ، این رنگها در رنج مات ، براق و یا آنادایز شده هستند.

آببندی

به واسطه ساختار پروفیل های آلومینیومی و لاستیکهای EPDM از ورود هوا و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند

ضدحریق

کرتین وال می تواند به عنوان ساختار ضد حریق و کند کننده حریق ایفای نقش کند و از گسترش آتش به سایر طبقات ساختمان جلوگیری نماید. (ساختار دودبند)

مصرف بهینه انرژی

در ساخت کرتین وال از متریال سبک وزن مثل آلومینیوم و شیشه استفاده می شود که اجازه استفاده از نورطبیعی در داخل ساختمان را می دهد و سهم مهمی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد.

نحوه اجرای نمای کرتین وال

نقشه برداری

برای تهیه نقشه های اجرایی دقیق نمای کرتین وال ، از تمامی اجزای موثر در نما توسط اکیپ مجرب نقشه برداری شده و جهت مختصات یابی و کنترل اجرای لامل ها ، دستک هایی در نما تعبیه شده و روی آنها نقاطی مشخص می شود و در نقشه برداری لحاظ می گردد که به این نقاط در اصطلاح « بنچمارک » گفته می شود.

محاسبه مقطع لامل مناسب

لاملهای نمای کرتین وال دارای تنوع در ابعاد می باشد که این موضوع به این دلیل است که در هر ساختمانی با توجه به فواصل تکیه گاهی و بارهای وارده مانند وزن ، بارباد ، زلزله و مباحث آیین نامه ای می بایست لاملی با ممان اینرسی مناسب با آن شرایط انتخاب گردد. این موضوع پس از محاسبه موارد فوق و رجوع به جدول مقاطع آلومینیومی لاملها انجام می شود.

تهیه نقشه های زیرسازی و شاپ دراوینگ نما و لاملها

برای اجرای نمای کرتین وال قبل از هر اقدامی می بایست نقشه های زیرسازی دقیقی از محل قرارگیری شاسی کشی فلزی با توجه به بنچمارک ها تهیه شود. برای اجرای لامل های آلومینیومی می بایست نقشه های آکس بندی و لقمه زنی لاملها تهیه شود.

اجرای شاسی کشی فلزی

شاسی کشی کرتین وال معمولا با استفاده از ناودانی آهن انجام می شود و پس از آن نبشی های براکتی (آنکراژ) روی آنها با توجه به نقشه های آکس بندی نصب می شود.

برش ، آکس بندی ، لقمه زنی و جایگذاری لاستیک های EPDM

پروفیلهای لامل نمای کرتین وال پس از تهیه نقشه های اجرایی و کنترل های مربوطه در داخل کارگاه برشکاری شده و لقمه ، کشویی و لاستیکهای آببندی EPDM روی آنها نصب شده و آماده نصب بر روی نمای ساختمان می گردند.

نصب لامل ها و رگلاژ نهایی آنها

پس از آماده سازی لامل های نمای کرتین وال ، با توجه به نقشه های نصب ، در محل خود قرار می گیرند و با استفاده از پیچ ها و سوراخ های لوبیایی تعبیه شده در روی آنکراژ رگلاژ و تثبیت میگردند و لاملهای افقی نیز در محل خود بصورت کشویی قرار می گیرند.

نصب شیشه و فیکسر های مربوطه

پس از نصب و کنترل لاملهای کرتین وال ، قطعات شیشه بر روی تکیه گاه های تعبیه شده در قابها نصب شده و مرحله نهایی که جایگذاری فیس کپ یا درزبندی سیلیکونی باشد انجام می شود.

بانیان نمای کیش

شرکت بانیان نمای کیش

نمایندگی انحصاری فروش ورق کامپوزیت

ALCOPANEL کره جنوبی در ایران

---

مشاوره ، طراحی و اجرای انواع نمای خشک

---

مشاوره ، فروش ، طراحی و اجرای سقف کاذب

اطلاعات تماس

دفتر هماهنگی تهران

392  777    88 - 021

688  0  66  88 - 021

96  25  66  88 - 021

898   73   888 - 021

دفتر  جزیره  کیش

248   31   444 - 076